Nalazite se ovde: Naslovna > Magazin > Sport > Detalj

Sport

UTAKMICA DECENIJE: Srbija - Gruzija 0:0, Orlovi dodali gas, Mitrović propustio najbolju šansu

Sport | 09.10.2017 - 20:02 | 543 puta pročitano

Fudbalska reprezentacija Srbije bije odlučujuću bitku za odlazak na Svetsko prvenstvo u Rusiju protiv Gruzije na stadionu "Rajko Mitić".

"Orlovi" i njihovi navijači čekaju na učešće na velikom takmičenju još 2010, pa se duel sa Gruzijom smatra "utakmicom decenije".

Tok meca:

Kraj prvog poluvremena - 0:0!

54. minut - ŠANSA za SRBIJU! KONAČNO! Ljajić i Tadić su kombinovali na desnoj strani posle kornera, fudbaler Sautemptona je centrirao na "drugu stativu", a šut glavom Mitrovića odbranio je Makaridze.

53. minut - Za razliku od prvog poluvremena, sada "orlovi" imaju inicijativu. Publika im pruža podršku.

49. minut - Konačno uzbuđenja pred golom Gruzije. Tadić je petom izbacio Ivanovića, čiji je centaršut zaustavio golman Makaridze. Navijači osećaju novu energiju kod "orlova" u drugom poluvremenu.

48. minut - Pucao je Gudelj - preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Za sada bez izmena.

21:47 - Svi kao jedan skandiraju "Nemanja Matić"... Matić je prvi izašao na teren.

Podrška kapetanu Draganu

39. minut - Tadić je prvi zapretio Gruzijcima! Međutim, posle proigravanja Ljaljića, našao se previše iskosa, a golman Makaridze se odlično postavio. "Orlovi" su dobili samo korner...

39. minut - Ponovo gosti pokušavaju sa distance, ponovo Stojković siguran.

36. minut - Nema uzbuđenja, zato publika pokušava da "podigne" Muslinovu ekipu: "Svi u napad, ajmo, ajde"...

33. minut - I Jigauri je tukao iz daljine, ponovo je Stojković siguran.

31. minut - Ni u Kardifu nema golova. Zapravo, ni na jednom od devet večerašnjih mečeva još nema pogodaka.

25. minut - Matić je tražio Ljajića među štoperima gostiju, ali fudbaler Torina nije uspeo da je prihvati. I dalje bez ozbiljnih pretnji.

21. minut - Kvilitaija dobija žuti karton zbog grubog starta.

17. minut - Gvilija je "zategao" sa 20-ak metara, ali je Stojković bio dobro postavljen i odbranio.

16. minut - I dalje bez opasnosti po gol na obe strane.

13. minut - Sa tribina se ori "Srbija Kosovo"

9. minut - Gruzija ima veći posed lopte u uvodu.

5. minut - Sa tribina se ori "Svi u napad, ajmo, ajde"...

3. minut - Šut je prvi oprobao Kolarov. Tukao je iz daljine, pravo u golmana Makaridzea.

1. minut - Utakmica je počela

Izvor: kurir