Nalazite se ovde: Naslovna > Magazin > Sport > Detalj

Sport

UŽIVO: Videoton – Partizan 0:3

Sport | 24.08.2017 - 19:05 | 1069 puta pročitano

Fudbaleri Partizana biju odlučujuću bitku za jesen u Evropi. Crno-beli u Mađarskoj, protiv Videotona, igraju revanš meč plej-ofa Liga Evrope i od grupne faze deli ih još, najmanje, 90 minuta velike borbe protiv ekipe Marka Nikolića.

Sprskog prvaka, posle beogradskih 0:0, u grupnu fazu drugorangiranog evropskog klupskog takmičenja vodi pobeda, kao i nerešen rezultat uz postignut gol.

21:3 - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme. Umesto povređenog Hentija Nikolić je uveo Gerešija.

20:44 - IGRA SE JOŠ TRI MINUTA NADOKANDE VREMENA

Igra se još tri minuta nadokande vremena. Na kraju poluvremena Partizan vodi 3:0.

20:36 - GOOOOOOOOOL, ĐURĐEVIĆ

GOOOOOOOL, ĐURĐEVIĆ... Partizan je nokautirao Videoton u prvih pola sata meča. Marko Janković je odlično prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i onda proigrao Đurđevića na drugoj stativi, koje je sa tri metara samo prosledio loptu u gol. Pre gola crno-beli su dva puta pripretili Mađarima. Prvo je Janković odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali je golman Videotona uspeo da loptu odbije u polje, da bi tri minuta pre nego što je dao gol Đurđević imao veliku šansu na asistenciju Jankovića, ali je u situaciji jedan na jedan sa golmanom gađao bliži ugao i šutirao pored gola.

20:31 - MALO SREĆE ZA PARTIZAN

Imali su crno-beli malo sreće u 26. minutu. Ostojić je dao jednu veoma lošu povratnu loptu ka Stojkoviću, ka njoj je pošao sam jedan od domaćih fudbalera, pa je štoper Partizana morao da ga ruši na 16 metara, za šta je dobio žuti karton. Lazović pogodio živi zid.

20:26 - GOOOOOOOL, SUMA

GOOOOOL, Partizan vodi 2:0 od 24. minuta golom Sejdube Sume. Ali, sve je odradio Uroš Đurđević. Radin je dao loptu napadaču crno-belih između dva defanzivca domaćih, Đurđević je primio petom, ušao u kazneni prostor i onda se umesto šuta odlučio za povratnu loptu za Sumu, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

20:22 - PRVI KORNER ZA PARTIZAN

Sredinom prvog poluvremena Partizan se oslobodio pritiska. Crno-beli su izborili korner, posle kojeg nije bilo veće opasnosti pred golom Mađara.

20:11 - MAĐARI PREUZIMAJU INICIJATIVU

Odmah posle gola Partizana, Mađari su imali dve sjajne šanse. Najpre je Šćepović sa desne strane ubacio loptu po zemlji u centralni deo kaznenog prostora, gde je sa desetak metara Lazović šutirao iz prve, ali pored gola. U 11. minutu, Henti je ušao u kazneni prostor Partizana po levoj strani, šutirao je u bliži ugao Stojkovićevog gola, ali je lopta ponovo prošla pored stative.

20:07 - GOOOOOOOOL, TAVAMBA

GOOOOOOL, Partizan vodi golom Tavambe u 6. minutu. Janković je osvojio loptu na dvadesetak metata od gola Partizana, Everton je "pokupio" i povukao sjajan kontranapad četiri na dva crno-belih, proigrao je po desnoj strani snažnog napadača, koji je šutirao iskosa sa ivice kaznenog prostora po zemlji i pogodio kontraugao gola Mađara.

19:58 - MEČ JE POČEO

Meč je počeo napadom domaće ekipe, koja je već u prvom napadu izborila korner iz kojeg nisu uspeli da ugroze gol Partizana. Prva šansa za domaću ekipu. Šut je bio iskosa sa desne strane, sa 16,17 metara, lopta je išla snažno po zemlji, ali je Stojković odlično odbranio.

19:29 - SASTAVI

VIDEOTON: Kovačik - Nego, Juhaš, Fiola, Stopira - Patkai, Hadžić - Šuljić, Lazović, Henti - Šćepović.