Nalazite se ovde: Naslovna > Magazin > Sport > Detalj

Sport

UŽIVO: Crvena zvezda - Bamberg 56:36, 28. minut

Sport | 02.03.2017 - 19:23 | 1261 puta pročitano

Crveno-beli u 24. kolu Evrolige pred punim tribinama dvorane "Aleksandar Nikolić" igraju protiv prvaka Nemačke jedan od važnijih mečeva u borbi za plasman u Top 8.

Košarkaši Crvene zvezde ulaze u finiš ligaškog dela Evrolige, i blizu su da u prvoj sezoni novog fotmata elitnog takmičenja obezbede mesto među najboljih osam klubova u Evropi.

Crveno-beli u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" igraju protiv Bamberga jedan od važnijih mečeva u borbi za plasman u Top 8. Ukoliko slave, izabranici Dejana Radonjića i definitivno će iz trke za plej-of izbaciti nemačkog šampiona, koji još uvek ima, iako ne velike, šanse da nađe mesto među osam ekipa na kraju ligaškog dela sezone.

Dešavanja sa meča 24. kola Evrolige pratite iz minuta u minut na sajtu "Novosti".

TREĆA ČETVRTINA

Treći period počeo je izgubljenom loptom Mitrovića i promašenim trojkama Melija i Milera. Dženkins na drugoj strani gubi loptu, ali mu na isti način uzvraća Kozer. Prve poene u nastavku meča, posle skoro dva minuta igre postiže Gudurić iz prodora - 45:29, 22. minut. Zizisu "izlazi" otvorena trojka, Tompson promašuje zakucavanje, a Meknil otvoren štu za tri poena. Tompson pogađa sa poludistance, Zvezda je ponovo na sigurnih plus 18 - 47:29. Gosti više od tri minuta u drugom poluvremenu nisu uspeli da postignu poen.

Na poene Zizsa trojkom odgovara Lazić, a potom van linije 6.75 pogađa i Dženkins posle dva ofanzivna skoka crveno-belih. Zvezda je na, dosad, najvećih plus 22 - 53:31, 25. minut. Nemci su izgubljeni. U dva vezana napada prve grešku u koracima, pa promašuju čist zicer u kontranapadu, što poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem kažnjava Mitrović - 56:31, 26. minut.

Nemački šampion je za šest minuta igre u trećem kvartalu postigao samo dva poena, a saldo ne uspevaju da poprave ni sa linije slobodnih bacanja, pošto je oba promašio Leon Radošević. Hekman ubacuje trojku za minus 22 u 28. minutu, a u narednom napadu poentira i iz prodora, za mini seriju gostiju 5:0. Radonjić traži tajm aut - 56:36.

DRUGA ČETVRTINA

Radošević gubi loptu u prvom napadu Bamberga u drugoj deonici, na drugoj strani greši Gudurić, što poenima iz kontre kažnjava Zizis - 17:11, 11. minut. Volters postiže prve poene za Zvezdu u drugoj četvrtini.Iskusni Zizis preuzima odgovornost na početku drugih 10 minuta i poentira sa poludistance. Tompson poentira uz faul, ubacuje i dodatno bacanje za, dosad, najvećih plus devet - 24:15, 14. minut. Simonović ubacuje dva bacanja, crveno-beli su prvi put na dvocifrenoj razlici - 26:15. Posle promašenog zicera Melija, Dženkins je iznudio prekršaj za dva bacanja. Polovično je uspešan.

Simonović na polovini druge deonice postiže prvu trojku uopšte na meču. Zvezdina prednost raste iz napada u napad, Trinkijeri traži tajm aut pri zaostatku svog tima od 15 razlike - 30:15, 15. minut. Posle nove dobre odbrane i Gudurić postiže trojku - 33:15, 16. minut. Meli i Kozer postižu četiri brza poena za Bamberg, Radonjić odmah zove tajm-aut - 33:19, 16. minut. Dva olako prokockana napada Zvezde posle tajm-auta, poenima, posle ofanzivnog skoka, kažnjava Hekman, Bamberg je u mini seriji 6:0, ali Dobrić pogađa trojku iz ugla - 36:21, 18. minut.

Gudurić odličnu odbranu nadograđuje sa dva ubačena bacanja - 38:21.Posle zakucavanja Tajsa i Volters poentira uz faul, a daje i dodatno bacanje. Kozer pogađa prvu trojku za Bamberg u 19. minutu utakmice, a odmah posle njega sa iste udaljenosti je precizan i Aleksej Nikolić. Bamberg brzo postiže šest vezanih poena i lako se vraća sa minusa od 18 poena - 41:29. Uz mnogo sreće, Tompson poentira na isteku prvog poluvremena i prekida seriju gostiju - 43:29.

PRVA ČETVRTINA

Crvena zvezda će na ovom meču biti oslabljena zbog odsustva prvog plejmejkera Stefana Jovića, koji se nije oporavio od povrede zadobijene na utakmici protiv Galatasaraja.
Radonjić je odlučio da susret sa Bambergom počnu Lazić, Dženkins, Gudurić, Mitrović i Kuzmić. Prvi napad na meču završen je promašenim zicerom Kuzmića. Posle greške u koracima Kozera, Gudurić pogađa uz faul i ubacuje dodatno bacanje, a Mitrović iz reketa podiže prednost Zvezde na 5:0 u 2. minutu.

Gudurić i Mitrović guraju crveno-belu mašinu na početku meča. Posle promašaja Tajsa, Luka, na asistenciju Marka, pogađa uz faul i daje dodatno bacanje - 8:0. Prve poene za goste na meču postiže Meli posle dva ipo minuta igre. Posle promašaja Gudurića za tri, Zizis pogađa uz faul Dženkinsa. Ubacuje i dodatno bacanje - 8:5, 4. minut. Gosti su u seriji 7:0, posle poena Kozera iz prodora. Simonović postiže poene sa poludistance posle nekoliko minuta praznog hoda crveno-belih - 10:7, 6. minut, ali Kozer ponovo pogađa i vraća Nemce na minus jedan.

Dženkins na isteku šestog minuta postiže prve poene na meču, a posle odlične odbrane i osvojene lopte, Marko Simonović na drugoj strani poentira iz prodora i vraća crveno-belima osetniji plus - 14:9, 7. minut. Trinkijeri je primoran da zatraži tajm-aut. Pet napada kšarkaši Bamerga nisu uspeli da realizuju posle minuta odmora, ali ni crveno-beli nisu blistali u fazi napada, materijalizovavši poenima tek poslednju dobru odbranu. Bjelica je pogodio uz faul i dodatnim bacanjem vratio Zvezdu na plus osam - 17:9.

Izvor: novosti