Nalazite se ovde: Naslovna > Magazin > Sport > Detalj

Sport

RAZVALILI SMO VATERPOLO! SRBIJA pobedila AMERIKU! Idemo u SVETSKO FINALE

Sport | 24.06.2017 - 20:11 | 7878 puta pročitano

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svetske lige u ruskoj Ruzi.

Srbija je večeras u polufinalu posle boljeg izvođenja peteraca pobedila selekciju SAD-a 13:11. Meč je u regularnom delu završen 8:8 (0:0, 3:4, 2:2, 3:2).

Srbija će u nedelju u finalu od 15.00 sati igrati protiv Italije. Italija je boljim izvođenjem peteraca savladala Hrvatsku – 9:7 (6:6 posle četiri četvrtine).

Srbija brani titulu u Svetskoj ligi.

U prvoj četvrtini nije bolova. Naši vaterpolisti su promašivali šanse, ali su mreže oba tima mirovale. Srbija je povela u drugoj četvrtini 2:0, ali su Amerikanci ovaj deo meča rešili u svoju korist 4:3.

Amerikanci su u trećoj četvrini održavali vođstvo od dva gola razlike, ali se u poslednji deo meča ušlo sa rezultatom 6:5 za selekciju SAD. Srbija je već na početku poslednje četvrtine izjednačila na 6:6. Oba tima su potom postigla po gol da bi Srbija golom Filipovića povela 8:7. Amerikanci su stigli do izjednačenja. Selekcija SAD potom nije realizovala poslednji napad pa je izabranicima Dejana Savića ostalo nešto manje od dve sekunde za napad. Aleksić je šutirao sa pola bazena, lopta je ušla u mrežu, ali sudije nisu priznale pogodak.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Prlainović sa tri gola, Filipović i Aleksić su postigli po dva, a Subotić, Rašović, Ćuk, Pijetlović i Mitrović po jedna. U selekciji SAD najbolji su bili Bouven i Rols sa po tri gola.

Golove za Srbiju sa peteraca postigli su Miloš Ćuk, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Milan Aleksić i Gavril Subotić. Kod Amerikanaca precizni su bili Aleksander Bouven, Aleks Rols i Metju Detrejn.

Dvorac vodenih sportova. Sudije: Budramis (Grčka), Mersije (Francuska). Igrač više: SAD 10 (6), Srbija 9 (4)
SAD:Baron, Hoper 1, De Trejn 2, Obert, Halok 1, Vavić, Danstejn 1, Karnigla, Boven 3, Ramirez, Rolse 3, Irving, Holand.

SRBIJA: G. Pijetlović, Subotić 1, Rašović 1, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 1, Ubović, Aleksić 2, Drašović, Filipović 2, Prlainović 3, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

“Možda nam je trebala ovakva utakmica. Uvek je teško pobediti dva bez obzira na kvalutet. Oni su sada mnogo bolje izgledali nego u grupi. Nebitno da li je moglo lakše ili ne. Čekaju nas Italijani i biće isto tako teško. Očekujem mnogo neizesniju nego u grupi. Finale je i logično je da bude tako uzbudljivo”, rekao je Prlainović.

Izvor: dnevnizurnal