Nalazite se ovde: Naslovna > Magazin > Sport > Detalj

Sport

NA RADOST DELIJA! – Olimpijakos ubedljivo pobedio Partizan 3:1 u Beogradu

Sport | 25.07.2017 - 21:21 | 2002 puta pročitano

Fudbaleri Partizana poraženi su na svom terenu od Olimpijakosa sa 3:1 (1:1) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, iako možda to nisu zaslužili. Olimpijakos je bio bolji prvih dvadesetak minuta, a nakon toga dominacija izabranika Miroslava Đukića. Strelci su bili Ben za Olimpijakos u 6. i 56. minutu i Emanuel Eemenike u nadoknadi drugog poluvremena, a Tavamba za Partizan pet minuta nakon prvog gola ekipe iz Pireja.

Utakmica je počela totalnom inicijativom Olimpijakosa. Stekao se utisak da je domaćin ušao u meč sa previše respekta prema atinskim crveno-belima, a iz toga je posle nesmotrene greške i neobazrivosti u odbrani primio gol u šestom minutu.

Odlično se Marko Marin snašao po levoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac, a odbrana Partizana je na neshvatljiv način ostala uspavana. Čak petorica su ostala kao ukopani, kada je Ben utrčao i savladao Filipa Kljajića.

Zvuči paradoksalno, izgleda da je taj primljen gol bio potreban Partizanu. Crno-beli su se od tog trenutka trgli, a pet minuta kasnije, Tavamba je izjednačio, posle dobro ubačene lopte Đurđevića u kaznani prostor. Čuvar mreže je uspeo da interveniše prvi put posle šuta korpulentnog napadača crno-belih, ali lopta je ponovo došla do Tavambe, odbila odbila se od njega i odšetala u mrežu grčke ekipe.