Nalazite se ovde: Naslovna > Magazin > Sport > Detalj

Sport

Crvena zvezda ubedljiva na evropskoj premijeri, otpisala Maltežane

Sport | 29.06.2017 - 21:33 | 1901 puta pročitano

Fudbaler Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Florijane 3:0 (1:0) u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Golove za crveno-bele postigli su Boaći u poslednjim trenucima prvog poluvremena sa penala i 89. i Slavoljub Srnić u 78. minutu. Gosti su meč završili sa fudbalerom manje, pošto je u 45. minutu isključen Ruiz.

Utakmica je odigrana pred 20.000 navijača. Revanš će biti odigran 6. jula na Malti.

Pobednik ovog dvomeča igraće u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope sa boljim iz duela između Irtiša iz Kazahstana iz Dunava iz bugarskog Rusea. Irtiš je slavio sa 1:0, a revanš je u Bugarskoj naredne nedelje.

Crvena zvezda je zasluženo stigla do pobede i plasmana u drugo kolo kvalifikacija za LE. Crveno-beli su dominirali u prvom poluvremenu, a najveću šansu imala je Florijana koja je pogodila stativu preko Varele u devetom minutu. Zvezda je do vođstva stigla u samom finišu prvog poluvremena. Ruiz je srušio Milića u šesnaestercu Florijane, a igrač gostiju je zaradio crveni karton. Precizan sa 11 metara je bio Boaći.

Florijana se branila u drugom poluvremena, a Zvezda je u finišu meća postigla još dva gola preko Srnića i Boaćija.

Izvor: kurir